|
Дата розміщення: 24.04.2017
XVI. Текст аудиторського висновку (звіту)
Найменування аудиторської фірми (П. І. Б. фудитора - фізичної особи - підприємця) |
Приватна аудиторська фiрма "Полюс-аудит" |
Код за ЄДРПОУ (реєстраційний номер облікової картки* платника податків - фізичної особи) |
31790207 |
Місцезнаходження аудиторської фірми, аудитора |
76002 м.Iвано-Франкiвськ вул.Гната Хоткевича, 65 А/9 |
Номер та дата видачі свідоцтва про включення до Реєстру аудиторських фірм та аудиторів, виданого Аудиторською палатою України |
2902, 22.12.2016 |
Реєстраційний номер, серія та номер, дата видачі та строк дії свідоцтва про внесення до реєстру аудиторських фірм, які можуть проводити аудиторські перевірки професійних учасників ринку цінних паперів** |
-, -, -, - |
Текст аудиторського висновку (звіту) |
АУДИТОРСЬКИЙ ВИСНОВОК
(ЗВIТ НЕЗАЛЕЖНОГО АУДИТОРА)
щодо фiнансової звiтностi
Приватного акцiонерного товариства
"БарваПромтара"
за 2016 рiк
м. Iвано-Франкiвськ
10 березня 2017 року
Аудиторський висновок адресується:
- Акцiонерам та керiвництву ПрАТ "БарваПромтара"
- Нацiональнiй комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку.
ЗВIТ ЩОДО ФIНАНСОВОЇ ЗВIТНОСТI
Опис аудиторської перевiрки
Ми провели аудит фiнансової звiтностi Приватного акцiонерного товариства «БарваПромтара» (надалi — Товариство) за рiк, що закiнчився 31 грудня 2016 року, яка включає: Баланс та Звiт про фiнансовi результати за рiк, що минув на зазначену дату, а також iнформацiї про суттєвi аспекти облiкової полiтики та iншої пояснювальної iнформацiї.
Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу за фiнансову звiтнiсть
Управлiнський персонал Товариства вiдповiдальний за пiдготовку й достовiрне подання цiєї фiнансової звiтностi у вiдповiдностi до вимог П(с)БО та за створення системи внутрiшнього контролю, яку управлiнський персонал визначає необхiдною для забезпечення складання фiнансової звiтностi, що не мiстить суттєвих викривлень унаслiдок шахрайства або помилки.
Вiдповiдальнiсть аудитора
Нашою вiдповiдальнiстю є висловлення думки щодо цiєї фiнансової звiтностi на основi результатiв проведеного нами аудиту. Ми провели аудит вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв аудиту (МСА). Цi стандарти вимагають вiд нас дотримання вiдповiдних етичних вимог, а також планування й виконання аудиту для отримання достатньої обґрунтованої впевненостi, що фiнансова звiтнiсть не мiстить суттєвих викривлень.
Аудит передбачає виконання аудиторських процедур для отримання достатнiх аудиторських доказiв щодо сум i їх розкриття у фiнансовiй звiтностi. Вибiр процедур залежить вiд судження аудитора, включаючи оцiнку ризикiв суттєвих викривлень фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства або помилки. Виконуючи оцiнку цих ризикiв, аудитор розглядає заходи внутрiшнього контролю, що стосуються складання та достовiрного подання суб’єктом господарювання фiнансової звiтностi з метою розробки аудиторських процедур, якi вiдповiдають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективностi внутрiшнього контролю суб’єкта господарювання. Аудит включає також оцiнку вiдповiдностi використаної облiкової полiтики та прийнятностi облiкових оцiнок, виконаних управлiнським персоналом, та оцiнку загального подання фiнансової звiтностi.
Вважаємо, що за результатами аудиту, нами отриманi достатнi та належнi аудиторськi докази для висловлення умовно-позитивної думки.
Пiдстави для висловлення умовно-позитивної думки
На показники фiнансової звiтностi Товариства мають вплив наступнi чинники:
1. Аудитори не мали можливостi спостерiгати за iнвентаризацiєю активiв та зобов’язань на кiнець звiтного перiоду у зв’язку з призначенням аудитора пiсля закiнчення звiтного перiоду. Однак в товариствi цю процедуру виконувала iнвентаризацiйна комiсiя, якiй висловлено довiру. Згiдно вимог МСА аудитором були виконанi процедури, якi обґрунтовують думку, що активи та зобов’язання наявнi.
2. Не вiдображенi на звiтну дату Товариством поточнi забезпечення на виплати працiвникам за невiдпрацьований час встановленi законодавством та трудовим договором в сумi 103 тис. грн., однак , вказана сума не перевищує 2 % вартостi активiв Товариства, тому вплив на фiнансову звiтнiсть є незначним.
3. Вплив економiчної кризи та полiтичної нестабiльностi, якi тривають в Українi, неможливо передбачити з достатньою вiрогiднiстю з метою їх оцiнки, однак данi фактори можуть мати негативний вплив на економiку України та операцiйну дiяльнiсть Товариства а також на здатнiсть Товариства продовжувати свою дiяльнiсть на безперервнiй основi.
Зазначенi у цьому роздiлi чинники не призвели до суттєвого викривлення показникiв фiнансової звiтностi та фiнансового результату в цiлому.
Висловлення умовно-позитивної думки
На нашу думку, за винятком впливу питань, наведених у параграфi «Пiдстави для висловлення умовно-позитивної думки», фiнансова звiтнiсть за 2016 рiк подає достовiрно в усiх суттєвих аспектах фiнансовий стан Приватного акцiонерного товариства «БарваПромтара» на 31 грудня 2016 року, а також його фiнансовi результатi дiяльностi та рух грошових коштiв за звiтний перiод вiдповiдно до Нацiональних стандартiв бухгалтерського облiку.
Звiт щодо вимог iнших законодавчих та нормативних актiв
Основнi вiдомостi про емiтента:
- повне найменування Приватне акцiонерне товариство «БарваПромтара»
- скорочене найменування ПрАТ «БарваПромтара»
- код ЄДРПОУ 25570365
- мiсцезнаходження 77422, Iвано-Франкiвська область, Тисменицький район, село Ямниця
- дата державної реєстрацiї 30.03.1998 року
- статут пiдприємства зареєстровано 30.03.1998 року
- статут пiдприємства у новiй редакцiї зареєстровано 16.05.2011 року
Вiдповiдальнi особи за фiнансово-господарську дiяльнiсть у перiодi, що перевiрявся:
- Директор – Бойчук Юрiй Андрiйович
- Головний бухгалтер – Кость Iрина Василiвна
Основною дiяльнiстю пiдприємства ПрАТ «БарваПромтара» є виробництво тари (бочок металевих) для технiчних та харчових продуктiв.
Перевiрена аудиторами фiнансова звiтнiсть є частиною рiчної регулярної iнформацiї, що розкривається емiтентом згiдно вимог «Положення про розкриття iнформацiї емiтентами цiнних паперiв», затвердженого Рiшенням Нацiональної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку вiд 03.12.2013 року №2826. Емiтентом в складi цiєї iнформацiї розкривається iнформацiя згiдно вимог Закону України «Про акцiонернi товариства», а також у складi особливої iнформацiї розкривається iнформацiя щодо подiй, що визначенi в статтi 41 Закону України «Про цiннi папери та фондовий ринок». У вiдповiдностi з МСА 720 «Вiдповiдальнiсть аудитора щодо iншої iнформацiї в документах, що мiстять перевiрену аудитором фiнансову звiтнiсть», пiд час виконання завдання з аудиту, аудитор здiйснює аудиторськi процедури щодо виявлення наявностi суттєвих невiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягала аудиту, та iншою iнформацiєю, що розкривається емiтентом у вiдповiдностi з вищевказаними законодавчими та нормативними актами, i за наслiдками цих процедур в роздiлi аудиторського звiту «Звiт щодо вимог iнших законодавчих i нормативних актiв», аудитор висловлює думку щодо:
- вiдповiдностi вартостi чистих активiв вимогам чинного законодавства, а саме частинi третiй статтi 155 Цивiльного кодексу України;
- наявностi суттєвих невiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягала аудиту, та iншою iнформацiєю, що розкривається емiтентом цiнних паперiв та подається до Комiсiї разом з фiнансовою звiтнiстю (МСА 720 «Вiдповiдальнiсть аудитора щодо iншої iнформацiї в документах, що мiстять перевiрену аудитором фiнансову звiтнiсть»);
- виконання значних правочинiв (10 i бiльше вiдсоткiв вартостi активiв товариства за даними останньої рiчної фiнансової звiтностi) вiдповiдно до Закону України «Про акцiонернi товариства»;
- стану корпоративного управлiння, у тому числi стану внутрiшнього аудиту вiдповiдно до Закону України «Про акцiонернi товариства».
Вiдповiднiсть вартостi чистих активiв вимогам чинного законодавства
Вартiсть чистих активiв Товариства станом на 31 грудня 2016 року складає 4654,8 тис. грн. Даний показник розрахований у вiдповiдностi до Методичних рекомендацiй щодо визначення вартостi чистих активiв акцiонерних товариств, схвалений рiшенням Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку вiд 17.11.2004 року №485. Вартiсть чистих активiв є бiльшою за розмiр зареєстрованого статутного капiталу Товариства, що забезпечує дотримання вимог статтi 155 Цивiльного кодексу України.
Статутний капiтал на звiтну дату сформовано у повному обсязi та вiдображено у фiнансовiй звiтностi вiдповiдно до установчих документiв Товариства.
Виконання Товариством значних правочинiв вiдповiдно до Закону України «Про акцiонернi товариства»
Аудиторами виконанi процедури щодо перевiрки дотримання Товариством вимог законодавства стосовно виконання значних правочинiв, якi вiдповiдно до статтi 70 Закону України «Про акцiонернi товариства» визнано значними, що складають 10 i бiльше вiдсоткiв вартостi активiв Товариства за даними останньої рiчної фiнансової звiтностi. За результатами проведеної перевiрки у звiтному перiодi аудиторами не виявлено порушень дотримання вимог законодавства про виконання значних правочинiв.
Стан корпоративного управлiння в тому числi внутрiшнього контролю
Метою виконання процедур щодо стану корпоративного управлiння, у тому числi внутрiшнього аудиту вiдповiдно до Закону України «Про акцiонернi товариства» було отримання доказiв, якi дозволяють сформувати судження щодо вiдповiдностi системи корпоративного управлiння у Товариствi вимогам Закону України «Про акцiонернi товариства» та вимогам Статуту.
Статутом Товариства передбачено наступнi органи управлiння: Загальнi збори акцiонерiв, Наглядова Рада, Правлiння, Ревiзiйна комiсiя. Кiлькiсний склад сформованих органiв управлiння Товариства вiдповiдає вимогам Статуту Товариства. Спецiальної посади або вiддiлу, який вiдповiдає за роботу з акцiонерами, у Товариствi не створювалось. Функцiонування органiв корпоративного управлiння регламентується положеннями Статуту.
Система корпоративного управлiння у Товариствi загалом вiдповiдає вимогам Закону України «Про акцiонернi товариства». Система внутрiшнього контролю спрямована на упередження, виявлення i виправлення суттєвих помилок, забезпечення захисту i збереження активiв, повноти i точностi облiкової документацiї та включає адмiнiстративний та бухгалтерський контроль.
Адмiнiстративний контроль на пiдприємствi передбачає розподiл повноважень мiж працiвниками Товариства таким чином, щоб жоден працiвник не мав змоги зосередити у своїх руках усi повноваження, необхiднi для здiйснення повної господарської операцiї. Бухгалтерський контроль забезпечує збереження активiв Товариства, достовiрнiсть звiтностi та включає попереднiй, первинний (поточний) i подальший контроль.
Контроль за фiнансово-господарською дiяльнiстю Товариства здiйснює Ревiзiйна комiсiя, члени якої обирається загальними зборами акцiонерiв Товариства. У звiтному перiодi управлiння фiнансово-господарською дiяльнiстю здiйснювалося правлiнням Товариства в межах повноважень, якi встановлено Статутом Товариства. Рiчнi Загальнi збори акцiонерiв за попереднi три роки проводились регулярно та у вiдповiдностi до вимог законодавства України.
За результатами перевiрки стану корпоративного управлiння можна зробити висновок, що система корпоративного управлiння створена, стан корпоративного управлiння Товариства вiдповiдає вимогам Закону України «Про акцiонернi товариства». У Товариствi вiдсутнiй комiтет з внутрiшнього аудиту, посада внутрiшнього аудитора. Товариством затверджено Принципи (Кодекс) корпоративного управлiння.
Оцiнка ризикiв суттєвого викривлення фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства
У вiдповiдностi з проведеними в процесi аудиту процедурами оцiнки ризикiв нами не встановлено обставин, якi б свiдчили про можливiсть того, що фiнансовi звiти мiстять суттєвi викривлення внаслiдок шахрайства (МСА 240), тому аудитори мають право сприймати надану iнформацiю та документи як достовiрнi. Однак аудитори не можуть виключати повнiстю ймовiрнiсть таких обставин внаслiдок професiйного скептицизму.
Вiдповiднiсть iнформацiї фiнансової звiтностi iншiй iнформацiї, що розкривається Товариством
Аудиторами не виявлено невiдповiдностей мiж представленою фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягає аудиту, та iншою iнформацiєю, що розкривається емiтентом цiнних паперiв в складi особливої iнформацiї, тощо.
Важливi аспекти облiкової полiтики
Фiнансову звiтнiсть за звiтний рiк, що закiнчився 31.12.2016 року управлiнським персоналом Товариства складено з використанням концептуальної основи, що ґрунтується на Нацiональних стандартах бухгалтерського облiку України .
Фiнансова звiтнiсть Приватного акцiонерного товариства «БарваПромтара», за винятком впливу обставин, викладених у параграфi «Пiдстава для висловлення умовно-позитивної думки» вiдображає правдиву i неупереджену iнформацiю у всiх суттєвих аспектах щодо фiнансового стану Товариства на 31 грудня 2016 року, результатiв його дiяльностi i руху грошових потокiв за звiтний перiод у вiдповiдностi до концептуальної основи, законодавчих i нормативних актiв в Українi з пiдприємництва, цiнних паперiв, бухгалтерського облiку та фiнансової звiтностi.
Основнi вiдомостi про договiр на проведення аудиту
Аудиторську перевiрку Фiнансової звiтностi Приватного акцiонерного товариства «БарваПромтара» за 2016 рiк здiйснено на пiдставi укладеного договору про надання аудиторських послуг № 03-17 вiд 17.01.2017 року. Аудиторську перевiрку розпочато 15 лютого 2017 року та закiнчено 10 березня 2017 року.
Дата видачi Аудиторського висновку – 10 березня 2017 року.
Директор Приватної аудиторської фiрми "Полюс–аудит"
(сертифiкат аудитора серiї А № 003406
вiд 25.06.1998 року продовжено дiю до 25.06.2017 року) С.А. Пундик
Основнi вiдомостi про аудиторську фiрму
Повне найменування аудиторської фiрми Приватна аудиторська фiрма "Полюс–аудит"
Свiдоцтво про внесення в Реєстр аудиторських фiрм та аудиторiв, якi одноособово надають аудиторськi послуги № 335/3 видане Аудиторською палатою України 22.12.2016 року.
Iнформацiя про вiдповiднiсть контролю якостi аудиторських послуг Свiдоцтво про вiдповiднiсть системи контролю якостi видане на пiдставi Рiшення Аудиторської палати України вiд 05.07.2012 р. №252/4
Мiсцезнаходження аудиторської фiрми м. Iвано-Франкiвськ, вул. Гната Хоткевича, 65А/9
Телефон (факс) аудиторської фiрми (0342) 77-59-26
- - - |
|
|